اگر خودتان را برای سفر خارجی آماده می‌کنید، پیش از اینکه راه بیفتید باید با برخی اصطلاحات انگلیسی آشنا شوید. آشنایی با انگلیسی در سفر باعث می‌شود تجربهٔ بهتری داشته باشید. حتی اگر مقصد سفرتان کشوری انگلیسی‌زبان نیست، زبان انگلیسی به کارتان می‌آید. زبان انگلیسی سومین زبان پرکاربرد مردم دنیا، پس از ماندارین» و اسپانیایی» است. همچنین به‌عنوان زبان سوم مردم در سراسر دنیا رایج است. پس از آن که سوار هواپیما شدید و به سلامتی وارد فرودگاه مقصد شدید پراسترس ترین مرحله سفر شروع می شود: کنترل گذرنامه! در این مرحله باید دلایل سفر، مدت زمان سفر، محل اقامت و هدفتان از سفر را به مامور کنترل گذرنامه توضیح بدهید. این مرحله به خودی خود استرس آور است چه برسد به این که انگلیسی هم بلد نباشید و درست متوجه پرسش های مامور نشوید. از آن جا که در حالت عادی همیشه چندین سوال متداول و همیشگی پرسیده می شود در ادامه جملات پر کاربرد انگلیسی در سفر را به شما می آموزیم. پرسش هایی که مامور مربوطه گمرک از شما خواهد پرسید عبارت است از:

مقصد نهایی‌تان کجاست؟

دلیل سفرتان چیست؟

آیا خودتان اسباب سفر را جمع‌آوری کرده‌اید؟

بهتر است از پیش، خودتان را برای پاسخ به این پرسش‌ها آماده کنید. پس از این مرحله، کشف‌ وگذار آغاز می‌شود. عبارت‌های زیر به شما کمک می‌کنند.

I have a connecting flight

این پرواز میانی/توقف میانی من است

اگر پرواز مستقیم به مقصد ندارید و در میانه‌ٔ مسیر توقف دارید، با این عبارت می‌توانید موضوع را برای مأمور روشن کنید.

I am traveling for leisure

سفر من تفریحی است.

I am traveling for work

سفر من کاری است

I will be here for ……… days

برای ……. روز اینجا می‌مانم.
در نقطه‌چین تعداد روزهایی را که در محل می‌مانید به زبان انگلیسی بیان کنید.

I am visiting family

برای دیدن خانواده آمده‌ام.
ممکن است نام و آدرس اعضای خانواده‌تان را از شما بخواهند؛ در این صورت باید این اطلاعات را ارائه دهید.

I am staying at.

من در ……… می‌مانم/اقامت دارم.
بهتر است نام هتل یا محل‌اقامتتان را بدانید.

I don’t understand

متوجه نمی‌شوم!

Where can I find a taxi?

کجا می‌توانم تاکسی بگیرم؟

Where is the bus stop?

ایستگاه اتوبوس کجاست؟

Do you have a map?

نقشه دارید؟

where is the currency exchange?

صرافی کجاست؟

لغات مهم انگلیسی در کنترل گمرکی فرودگاه

مرز

Border

افسر گمرک

Customs officer

گذرنامه

Passport

کارت شناسایی

ID card

اسناد سفر

Travel documents

چمدان

Suitcase

کوله پشتی

Backpack

بار دستی

Hand luggage

بار

Luggage

گیاه ، حیوان یا ه ای که از زیستگاه بومی آن به کشور دیگری منتقل می شود.

Exotic species

سلاح گرم

Firearm

فیاب

Metal detector

اسکنر بدن

Body scanner

قرنطینه

Quarantine

قاچاق / قاچاق کردن

Smuggle

مالیات

Tax / duty

فروشگاه معاف از مالیات و عوارض

Duty-free shop

مقدار کالایی که شما میتوانید بدون پرداخت مالیات وارد کشور کنید.

Duty-free allowance

مالیات بر ارزش افزوده

Value Added Tax / VAT

کانال سبز – اگر در فرودگاه کالایی برای اعلام کردن نداشته باشید از این قسمت عبور میکنید.

Green channel / Nothing to declare

کانال قرمز – اگر در فرودگاه کالایی برای اعلام کردن داشته باشید از این قسمت عبور میکنید.

Red channel

یادتان باشد اگر شما آموزش زبان انگلیسی در سفر را جدی بگیرید. به راحتی می توانید به بیشتر کشورهای جهان بدون مشکل خاصی سفر کنید. شما می توانید با آموزش زبان انگلیسی در سفر مهارت زبان آموزی خودتان را تا حدی افزایش دهید که با سایر افراد و شهروندان کشورهای مختلف ارتباط مناسبی برقرار کرده و بر تجربیات خودتان در این زمینه بیفزایید.

در حقیقت زمانی که خودتان از طریق آموزش زبان انگلیسی در سفر وارد عمل می شوید و با دیگران صحبت می کنید می توانید بعضی چیزها را بپرسید و یا توضیحاتی در مورد خودتان و خواسته هایتان بیان کنید.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها